Zwycięstwo Rugby Wrocław w meczu z SRC Thor Delft

Zawodnicy KS Rugby Wrocław odnieśli wyraźne zwycięstwo nad SRC Thor Delft w swoim drugim test-meczu rugby XV w tym sezonie.
Grający w holenderskiej drugiej lidze SRC Thor przylecieli do Wrocławia w bardzo licznym, ponad 40-osobowym składzie. Już pierwsze minuty meczu pokazały, że nie będzie to łatwy mecz.
Goście rozpoczęli od mocnego uderzenia, grali bardzo dobrze w przegrupowaniach i mieli wyraźną przewagę w młynie. Tuż przed meczem trener wrocławian dokonał zmian w składzie, co spowodowało, że zawodnicy potrzebowali chwili by uporządkować swoje szyki.Wykorzystali to Holendrzy, zdobywając pierwsze punkty w meczu. Skrzydłowy SRC znalazł lukę w obronie żółto-czarnych i po ponad 20 metrowym rajdzie przyłożył w polu punktowym wrocławian. Kopaczowi gości nie udało się podwyższyć wyniku i na tablicy widniał rezultat 0:5.
Kolejne minuty to walka w przegrupowaniach. Na szczęście dzięki dobrej grze łączników – Wróblewskiego i Herlendera gra wrocławian nabrała dynamiki, co zaowocowało przyłożeniem Pierra Moulia. Po chwili wynik podwyższył Herlender na 7:5. Tuż przed przerwą były kapitan wrocławian po niezwykle efektownym zagraniu zdobył kolejne punkty i było już 12:5.
W przerwie trener dokonał kilku zmian, zawodnicy rezerwoi wnieśli dużo energii do gry, a rezultatem tego były kolejne przyłożenia. Punkty zdobywali Moulia, Dmytrenko i Karczewski.
Świetnie zaprezentowali się także wracający do drużyny Frankl i Spólny, natomiast zagraniem meczu była szarża Tomasza Knapa, który cofnął przeciwnika o 10 metrów. W ostatniej minucie meczu, SRC Thor zdobyli swoje drugie przyłożenie, ale nie miało ono już wpływu na zwycięstwo Wrocławia.
Licznie zgromadzeni na meczu kibice byli świadkami wielu efektownych akcji i bardzo atrakcyjnego widowiska.

KS Rugby Wrocław – SRC Thor Delft 36:10 (12:5)
Punkty: Moulia 15 (3p), Herlender 11 (1p, 3 pd), Karczewski 5, Dmytrenko 5
Skład Rugby Wrocław: Wołczyk, Sokołowski, Książek, Zemła, Majorczyk, Bakuliński, Cekus, Wojtowicz, Wroblewski, Herlender, Dmytrenko, Szkutnik, Grześlowski, Saunders, Moulia, Rezerwowi – Frankl, Ryś, Zviadadze, Śniegocki, Spólny, Knap, Allaf, Mucha, Parzyjagła, Karczewski.