Finał Dolnośląskiej Ligi Rugby Tag z udziałem wrocławian

5 maja przy ulicy Rajskiej w Bolesławcu odbył się finał Dolnośląskiej ligi Rugby tag, a zarazem był to półfinałowy turniej MP.

Reprezentacja Wrocławia, licząca przeszło 30 uczniów,  aby zdążyć do miasta ceramiki na czas musiała bardzo wcześnie wstać i ruszyć w drogę. Tak też się stało, uczniowie szkół 91 oraz 23 punktualnie stawili się na umówione miejsce. Podróż odbyła się bez większych zakłóceń. Na miejscu okazało się, że nie tylko rugby będzie atrakcją tego dnia. Organizatorzy wykazali się bowiem bardzo dobrym zmysłem planowania. Na Dzieci czekało bardzo dużo atrakcji – między innymi dmuchane zjeżdżalnie czy posiłek.

Do zmagań sportowych przystąpiono w kategoriach klas czwartych, piątych i szóstych. Należy tutaj podkreślić pełne zaangażowanie zarówno nauczycieli – mgra Macieja Sosnowskiego, mgra Karola Maksymiuka, przede wszystkim dzieci – uczniów naszych szkół. Budującym jest fakt tak szybkiego rozwoju naszej dyscypliny na Dolnym Śląsku, który trzeba przypomnieć, nie ma daleko sięgających w przeszłość tradycji.

Podopieczni trenera Szkutnika bardzo dobrze radzili sobie z dłużej grającymi kolegami z innych szkół. Młode pszczółki z Wrocławia walczyły do końca. Na uwagę zasługuje również fakt radości z gry jaką czerpały wszystkie dzieci. Podsumowując turniej w Bolesławcu był wspaniałym wydarzeniem sportowym. Nie brakowało tam niczego co jest potrzebne do grania w rugby. Najważniejsze jest jednak realizowanie idei propagowania naszej dyscypliny, co udało się zrealizować w pełni.