Rugby z wąsem – II edycja

11 listopada br. odbędzie się druga edycja naszej charytatywnej imprezy – Rugby z wąsem. W dniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości KS Rugby Wrocław organizuje turniej rugby siedmioosobowego, udział w zawodach mogą wziąć wszyscy miłośnicy rugby.
Turniej poprzedzi trening podstaw rugby dla nowych adeptów tego sportu. Spotykamy się o godzinie 10:00 na trawiastym boisku w parku biskupińskim na wysokości ul.Rodakowskiego/Braci Gierymskich.

Oprócz aspektu sportowego, nasze wydarzenie ma również wymiar społeczny – wrocławscy rugbiści ponownie włączą się w akcję profilaktyki zdrowotnej mężczyzn, znaną na całym świecie jako Movember. Uczestnicy naszej imprezy otrzymają od nas darmowe vouchery na badanie prostaty, które podarowała nam Fundacja Daję Głowę. Partnerem imprezy tak jak w ubiegłym roku jest Movember Polska.

Co będzie się działo 11 listopada?

  • Spotykamy się o godzinie 10:00 na boisku w parku na Biskupinie (na wysokości skrzyżowania ulic Rodakowskiego i Braci Gierymskich).
  • Rozpoczynamy rozgrzewką oraz otwartym dla wszystkich treningiem podstaw rugby. Po treningu początkujący rozegrają mecz rugby tag (formuła bezkontaktowa).  
  • Następnie wszystkich uczestników zaprosimy na ciepły poczęstunek oraz rozdamy vouchery na badania oraz materiały Movember
  • Około godziny 12 zawodnicy Rugby Wrocław rozegrają pokazowy turniej Rugby 7s.
  • Na koniec zawodnicy podzieleni na drużynę białych i czerwonych zagrają w formule rugby piętnastoosobowego.

By jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę widzów, wrocławscy rugbiści od początku listopada będą zapuszczać wąsy – ten jakże charakterystyczny (zarówno dla akcji Movember, jak i ojców odzyskania niepodległości) zarost, zawodnicy będą dumnie prezentować podczas zawodów.

Po turnieju zapraszamy na ciepły poczęstunek. 🙂