Bardzo dobry występ najmłodszych rugbistów

1 grudnia w Bolesławcu odbył się Turniej Półfinałowy Szkolnej Ligi Rugby TAG Województwa Dolnośląskiego. Wrocław reprezentowały 3 szkoły – w klasach 4 wystąpiły drużyny SP 23 oraz SP 91, natomiast w kategorii szóstoklasistów wystartowała British International School of Wrocław. SP nr 1 z Chrząstawy Wielkiej z powodów organizacyjnych nie mogła dojechać do Bolesławca. 

Wrocławska reprezentacja zdecydowanie najlepiej pokazała się w rywalizacji najmłodszej kategorii. Obie nasze szkoły dotarły do półfinałów, w których musiały ustąpić doświadczonym drużynom z Nowogrodźca i Krzeczyna Wielkiego. Same zmierzyły się ze sobą w meczu o 3 miejsce – tu lepsza o 2 punkty okazała się prowadzona przez trenera Karola Maksymiuka SP 91. Nie można jednak odmówić sukcesu podopiecznym Macieja Sosnowskiego, którzy znaleźli się tuż za podium.

Dużo cięższą przeprawę mieli natomiast uczniowie BISC, poziom gry szóstoklasistów był bardzo wysoki, przez co nasi debiutujący w zawodach wojewódzkich “Lionsi” musieli zapłacić frycowe, zajmując dopiero 11, przedostatnie miejsce.

Komplet wyników na stronie PZRugby.

Zdjęcia: www.w-obiektywie.eu