Przed finałem Mistrzostw Polski Rugby 7

W najbliższą sobotę na stadionie SKRY w Warszawie przy ul.Wawelskiej 5 odbędzie się turniej finałowy Mistrzostw Polski w rugby olimpijskim.
Wrocławskich rugbistów, którzy uzyskali kwalifikację do finału 20 kwietnia, czeka największe wyzwanie w historii klubu. W rozgrywkach grupowych Wasps Rugby Wrocław zmierzą się z drużynami, które 15 czerwca zagrają o brązowy medal Ekstraligi Rugby XV – Skrą Warszawa i Pogonią Siedlce. Dla wrocławian sam udział w finale, w towarzystwie 5 klubów ekstraligi jest bardzo dużym wyróżnieniem i największym osiągnięciem w piętnastoletniej historii rugby we Wrocławiu.
“Do Warszawy pojedzie nasz najmocniejszy obecnie skład, niestety kontuzje wykluczyły z udziału kapitana drużyny -Wojciecha Wróblewskiego oraz skrzydłowego – Krystiana Szpurka. Zdajemy sobie sprawę, że pojedynki grupowe z tak mocnymi przeciwnikami będą bardzo ciężkie i o awans do fazy medalowej będzie trudno, jednak nasi zawodnicy, zrobią wszystko by sprawić kibicom pozytywną niespodziankę.” mówi Bartosz Ryś – sekretarz Klubu, “Dla nas występ w finale Mistrzostw Polski jest bardzo dużym sportowym osiągnięciem, który osięgnęliśmy dzięki ciężkiej pracy zawodników i członków klubu. Porównując budżety drużyn, z którymi przyjdzie nam rywalizować możemy śmiało powiedzieć o walce Dawida z Goliatem. Tym bardziej jesteśmy dumni, że dysponując składem złożonym praktycznie z samych wychowanków Klubu dotarliśmy tak daleko i to w roku, w którym obchodzimy 15 rocznicę pierwszego treningu rugby we Wrocławiu.” dodaje.
Pierwszy mecz z Pogonią Siedlce o godzinie 11:12, godzinę później Wasps zagrają z gospodarzami.

Grupa A:
SKRA Rugby Warszawa, Rugby Wrocław, MKS Pogoń Awenta Siedlce
Grupa B:
Posnania Rugby Club, Gnieźnieński Klub Rugby Tytan Gniezno, Kaskada Szczecin Rugby Klub
Grupa C:
RC Czarni Pruszcz Gdański, Rugby Club Koszalin, Budowlani Lublin
Grupa D:
Juvenia Kraków, RC Orkan Sochaczew, Rugby Team Olsztyn