Wasps Rugby Wrocław 5. drużyną Pucharu Polski Rugby 7

W rozegranym w sobotę w Gnieźnie turnieju finałowym Pucharu Polski Rugby 7 wrocławska drużyna Wasps Rugby zajęła 5. miejsce.

Tym samym rugbiści wyrównali osiągnięcie z 2012 roku, kiedy to w rozgrywkach nazywanych wówczas Polską Ligą Rugby 7 również uplasowali się miejscami medalowymi. Dla dzisiejszej drużyny 5 miejsce jest osiągnięciem, na które pracowali przez cały sezon. Po rundzie zasadniczej wrocławianie byli klasyfikowani oczko niżej, jednak dzięki dobrej postawie w turnieju finałowym udało się tę pozycję poprawić.

Puchar Polski Rugby 7 pozostał w rękach naszpikowanej reprezentantami Polski Posnanii Poznań, która w tym roku zaliczyła siódemkowy dublet – zdobywając kilka tygodni wcześniej złoto Mistrzostw Polski. To właśnie z Posnanią wrocławianie zmierzyli się w rozgrywkach grupowych, ale mimo 2 zdobytych przyłożeń ulegli późniejszym triumfatorom 56-10. Porażki doznali również w meczu z gospodarzami – Tytanem Gniezno (31-0), którzy w ostatecznej klasyfikacji zdobyli brązowe medale. Jedyną wygraną w grupie było pokonanie WSR Werewolves Wąbrzeźno 21-7. W meczu o 5. miejsce Wasps stoczyli bardzo dobre spotkanie z bardzo doświadczoną drużyną Rugby Club Koszalin i mecz ten wygrali 21-12.

Do końca lipca zawodnicy mają wolne od treningów – ponownie na boisku spotkają się 5 sierpnia i rozpoczną przygotowania do sezonu 2019/2020.

Wasps Rugby Wrocław wystąpili w składzie: Tamir Allaf, Jakub Antoniak, Dawid Białek, Sebastian Cekus, Vladymyr Dmytrenko, Martin Grześlowski, Vladyslav Korotun, Dawid Kowalski, Tomasz Małkiewicz, Konrad Oleksy, Marcin Wiśniewski i Łukasz Wojtowicz.

 

Klasyfikacja końcowa Pucharu Polski Rugby 7 w sezonie 2018/2019
1. Posnania Poznań
2. Czarni Pruszcz Gdański
3. Tytan Gniezno
4. Kaskada Szczecin
5. Rugby Wrocław
6. RC Koszalin
7. Czarni Bytom
8. Werewolves Wąbrzeźno
9. KS Budowlani Łódź
10. Arka Gdynia
11. Husar Bolesławiec
12. RC Bełchatów
13. RT Olsztyn
14. Ciechan Ciechanów
15. Rugby Białystok
16. Husaria Kalisz
16. AZS UR Rzeszów
16. RK Unisław
16. Wataha Piotrków Trybunalski