Wasps: Podsumowanie okna transferowego

Niezwykle intensywne lato mają za sobą działacze KS Rugby Wrocław. Po zakończonym sezonie 2018/2019 głównym celem drużyny stało się poprawienie wyników w kolejnych cyklu rozgrywek. I o ile 5 miejsce w Pucharze Polski Rugby 7 może cieszyć, tak 10. pozycja w Mistrzostwach Polski pobudziła w całym Klubie głód sukcesu.

Miesięczna przerwa dla zawodników pozwoliła im na zregenerowanie sił i leczenie urazów, do intensywnej pracy zabrali się z kolei działacze klubu, którzy skupili się na wzmocnieniu kadry zawodników. Niestety z powodów osobistych z dalszej gry w rugby zrezygnowali Michał Ludwikowski oraz Paweł Kwapisz. W tej sytuacji istotne stało się pozyskanie szybkich i doświadczonych zawodników. Poznajcie zatem nowe twarze w szeregach Wasps Rugby Wrocław:

Konrad Niedźwiedź – Zawodnik formacji młyna jest pierwszym wzmocnieniem wrocławskiej ekipy. Do jego osiągnięć należy między innymi VI miejsce na Mistrzostwach Europy U-19 w 2009 roku oraz młodzieżowe Mistrzostwo Polski w sezonie 2009/2010 w barwach Budowlanych Lublin. Ma również na koncie występy w Ekstralidze oraz I lidze rugby.

Dawid Motylewski – środkowy ataku, doświadczony zawodnik ostatnio występujący w Alfa Bydgoszcz. Treningi, jak wielu z nas, rozpoczął u trenera Tomasza Knapa w sekcji rugby Politechniki Wrocławskiej w 2011 roku. W latach 2012-2017 grał w Rugby Toruń. Od 2017 roku reprezentuje barwy Alfa Bydgoszcz, z którymi w sezonie 2017/2018 udało mu się wywalczyć awans do I ligi rugby XV.

Piotr Mielczarekbyły zawodnik RC Bielsko-Biała, który ostatnio występował w RC Husaria Oświęcim. Piotr gra w rugby od 2014 roku.

Omari Dokadze – grający na pozycji łącznika młyna i ataku Gruzin to były zawodnik RC Rustavi Kharebi, klubu grającego w Gruzińskiej Ekstraklasie. Omari ma także za sobą występy w reprezentancji Gruzji w kategoriach wiekowych u-15, 16 oraz 17.

Warto również odnotować, że w ramach współpracy między dolnośląskimi drużynami, sześciu zawodników KS Rugby Wrocław będzie grało w rozgrywkach 1. ligi rugby piętnastoosobowego w barwach Miedziowych Rugby Lubin. Tamir Allaf, Sebastian Cekus, Vladymir Dmytrenko, Vladyslav Korotun, Martin Grześlowski i Rax Poselay będą grali w rugby piętnastoosobowe na zasadzie wypożyczenia.