Walia-Francja również w Rugby Wrocław

Przed dzisiejszym pojedynkiem w Pucharze Sześciu Narodów pomiędzy Walią i Francją postanowiliśmy zapytać naszych nowych zawodników – pochodzących z tych krajów Sama Owena i Damiena Vanbrusselena o ich typy przed tym spotkaniem.

 

Panowie, gorąco witamy w rodzinie Rugby Wrocław, pozwólcie, że zapytamy Was o typy przed dzisiejszym pojedynkiem – kto wygra?

Sam Owen: Zdecydowanie Walia, mamy przewagę własnego boiska i większe doświadczenie. Gramy naprawdę ładne, ofensywne rugby, porażka z Irlandią spowodowana była wieloma urazami w drużynie. Nasi zawodnicy są nastawieni na zwycięstwo.

Damien Vanbrusselen: Liczę na Francję, która rozpoczęła turniej bardzo udanie, dwoma zwycięstwami. Mamy młody, utalentowany zespół, ale brakuje nam energii w końcówkach meczów. Miemy nadzieję, że wystarczy nam jej przez 80 minut dzisiejszego meczu. Myślę, że możemy wykorzystać naszą dobrą passę i pokonamy Walijczyków 22-20

Kto w takim razie zwycięży w całym tegorocznym turnieju P6N?

S.O.: Myślę, że Francuzi (oczywiście, o ile nie wygra Walia), uwielbiam ich styl gry.

D.V.: Wierzę w wygraną Francuzów! Druga będzie Irlandia, o ile nie wyprzedzi Francji…

Parę słów o Was, jak to się stało, że zostaliście rugbistami?

S.O.: Rugby jest sportem narodowym w Walii. Zacząłem od gry z moimi braćmi w przydomowym ogrodzie. Potem dołączyłem do klubu. Gram w rugby nieprzerwanie od 18 lat.

D.V.: Urodziłem się w Biarritz, w południowo-zachodniej Francji. Każdy tam ogląda, gra lub jest wielkim fanem rugby. Zacząłem jednak od piłki nożnej, ale gdy tylko rodzice pozwolili mi na grę w rugby, dołączyłem do zespołu Biarritz Olympique rugby, miałem wtedy około 10 lat.

A co sprowadziło Was do Wrocławia?

S.O.: Studiuję Weterynarię na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym

D.V.: Firma, w której pracuję zaproponowała mi roczny kontrakt we Wrocławiu, uwielbiam poznawać nowe kraje i kultury, więc nawet się nie wahałem.

Dziękujemy za rozmowę, ale na koniec jak zachęcicie wrocławian do gry w rugby?

S.O.: To gra dla wszystkich bez względu na kształt czy rozmiar, budowana na fundamencie koleżeństwa. Nie znajdziesz tego w żadnym innym sporcie!

D.V.: Jest to sport oparty na wsparciu, szacunku,wysiłku i braterstwie. Wiem, że Polacy mogą identyfikować się z tymi wartościami. Jest odpowiedni dla każdego, musisz spróbować!