Wrocławscy rugbiści z szansą w Mistrzostwach Polski

W najbliższą sobotę, 04.07.2020, zawodnicy KS Rugby Wrocław pojadą do Poznania, by walczyć tam w ostatnim, trzecim, turnieju Mistrzostw Polski rugby siedmioosobowego. Rozgrywki Mistrzostw Polski składają się z 4 turniejów – 2 jesienią i 2 wiosną, jednak z powodu pandemii COVID-19, Polski Związek Rugby skrócił Mistrzostwa do 3 turniejów. Dzięki dobrej postawie w jesiennych zawodach, wrocławianie mają szansę na nowo napisać historię, zawalczą bowiem o miejsca 5-7, czyli najwyższe w historii klubu.

Już poprzedni sezon był dla wrocławian niezwykle udany, zajęli oni wtedy X miejsce w Mistrzostwach Polski, a w Pucharze spisali się jeszcze lepiej, kończąc rozgrywki na piątej lokacie. Oba te wyniki były najlepszymi w historii klubu, który działa w naszym mieście od 2011 roku. W tym sezonie udało im się już poprawić wynik z Pucharu Polski, gdzie skończyli o jedno oczko wyżej niż przed rokiem. W sobotę będą mieli ogromną szansę na historyczny wynik w Mistrzostwach Polski tego olimpijskiego sportu.

– Oczywiście mamy poczucie, że historię napiszemy niezależnie od wyniku, niemniej w klubie jest niesamowita determinacja, by zdobyć to piąte miejsce – mówi nam Bartosz Ryś, prezes Rugby Wrocław – oznaczałoby to, że przed nami są tylko drużyny w pełni profesjonalne i wysłało jasny sygnał, że potrafimy skutecznie walczyć z przeciwnikami dysponującymi dużo lepszymi zasobami – dodaje.