Rugby: Nabór do drużyn młodzieżowych

Wrocławscy rugbiści niesieni sukcesem zakończonego niedawno sezonu nie składają jeszcze broni. Pomimo krótkich, lecz bardzo intensywnych przygotowań do finałowej rundy rozgrywek rugby olimpijskiego wrocławianie osiągnęli wynik, który może być satysfakcjonujący dla kibiców, trenerów i zawodników.

Celem, który postawiliśmy sobie przed rozpoczęciem rozgrywek była poprawa pozycji w stosunku do sezonu 2018/2019. Cel zrealizowaliśmy w stu procentach – 5. Miejsce w Pucharze Polski Rugby 7 poprawiliśmy o jedno oczko, plasując się tuż za podium. Z kolei w Mistrzostwach Polski awansowaliśmy z 10 na 6. pozycję, która jest najlepszym wynikiem w historii klubu.­ – mówi Konrad Niedźwiedź, kapitan drużyny.

 

Klub nie ukrywa, że chce wykorzystać dobre wyniki drużyny seniorów do przyciągnięcia młodzieży do trenowania rugby we wrocławskiej drużynie. Budowana od kilku lat struktura szkoleniowa opiera się na podstawie, którą jest sieć szkolnych drużyn rugby tag.

Zależy nam na zbudowaniu solidnych drużyn młodzieżowych bazujących na wrocławskiej młodzieży – w tym młodzieży szkolnej, która w ostatnich latach trenowała rugby tag 8 szkołach podstawowych biorących udział w naszym projekcie. – tłumaczy Bartosz Ryś, prezes Klubu.

Rugbiści rozpoczynają wkrótce nabór zawodników do drużyn kadetów (13-15) i juniorów (16-18). Wymagania organizacyjne to dobry stan zdrowia, ukończone 13 lat oraz pisemna zgoda rodziców. Zajęcia odbywać się będą, począwszy od 27 lipca, w poniedziałki o godzinie 18:00 na płycie bocznej Stadionu Oławka przy ul. Na Niskich Łąkach 8.

Bardzo wierzymy w potencjał wrocławskich nastolatków – mówi Marcin Smolarek, trener drużyn młodzieżowych – świetnym przykładem jest Radosław Sobczyk – zawodnik, który po 6 miesiącach treningów w naszym klubie otrzymał powołanie do kadry wojewódzkiej, a już za 3 tygodnie będzie brał w selekcji do kadr narodowych na ogólnopolskiej konsultacji kadr wojewódzkich.

 

Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na  klubowym fanpagu.

Reportaż o rekrutacji autorstwa telewizji Sportgame: