Finał Wrocławskiej Ligi Rugby

Trzeci, ostatni turniej Wrocławskiej Ligi Rugby, który decydował o końcowych rozstrzygnięciach rozgrywany był w bardzo gościnnej Szkole Podstawowej nr 23. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach – klasy czwarte reprezentowały szkoły  SP 91 oraz gospodarzy – SP 23. W kategorii starszej -klas 5 –  grały British International School (BISC) of Wrocław oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Chrząstawie Wielkiej. Każda szkoła wystawiła w turnieju dwie drużyny, co świadczy o dużej popularności naszych zawodów wśród wrocławskich uczniów. Wszyscy zawodnicy pokazali jak duży postęp poczynili od pierwszych turniejów. Na szczególną uwagę zasługuje dużo lepsza technika oraz znajomość zagrań taktycznych zawodników.

Ostatecznie w turnieju klas 4 zwyciężyła prowadzona przez trenera Macieja Sosnowskiego Drużyna A Szkoły Podstawowej nr 23, drugie miejsce przypadło podopiecznym Karola Maksymiuka – drużynie B z SP 91.

W rywalizacji klas 5 – najlepsza była BISC (trener Danny Young), drugie miejsce przypadło debiutantom z Chrząstawy Wielkiej, prowadzonym przez duet Edyty i Tomasza Knap.

Klasyfikacja III turnieju  KLASY 4
miejsce drużyna il. Punktów
1 SP23 4A 7
2 SP91 4B 5
3 SP23 4B 3
4 SP91 4A 1

 

Klasyfikacja III turnieju  Klasy 5
miejsce drużyna il. Punktów
1 BISC 5A 7
2 SP1 5B 5
3 BISC 5B 3
4 SP1 5A 1

W rywalizacji szkół, po 3 turniejach najlepsza okazała się British International School. Co warto podkreślić szkoły z trzech pierwszych miejsc uzyskały kwalifikację do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski i już 1 grudnia zagrają w Bolesławcu w finale Dolnośląskiej Ligi Rugby. Bardzo dziękujemy za koordynację ligi Sebastianowi Cekusowi, za wsparcie firmie Credit Suisse i jej wolontariuszom! Wracamy do gry w nowym roku!

Klasyfikacja końcowa WLR 2017 w rywalizacji szkół
Miejsce Nazwa  Liczba turniejów  Liczba punktów
1 BISC Wrocław  2 22
2 SP 23 Wrocław  3 20
3 SP 91 Wrocław  2 16
4 SP 1 Chrząstawa  1 6