Wrocław 7s: Rugby Wrocław na podium!

W zorganizowanym w sobotę turnieju, dobrą passę udało się podtrzymać zawodnikom Rugby Wrocław, tym razem w rozgrywkach Pucharu Polski w rugby siedmioosobowym. Wrocławianie zajęli 3. miejsce w zawodach w których byli gospodarzami. Po wielkim sukcesie jakim był awans do finałów Mistrzostw Polski wrocławskim Osom udało się pójść za ciosem i zanotować najlepszy wynik w tym sezonie. Trzecie miejsce pozwoliło im jednocześnie na awans w klasyfikacji generalnej, w której zajmują teraz piąte miejsce.           – Cieszymy się z bardzo dobrego wyniku, ale też nie spoczywamy na laurach, do finałów Pucharu Polski zostały jeszcze dwa turnieje, tak więc wiele może się jeszcze wydarzyć. Pomimo coraz lepszych wyników wiemy, że mamy też jeszcze nad czym pracować – mówi nam prezes Rugby Wrocław, Wojciech Wróblewski. Wyraża on też nadzieje, że kolejne sukcesy zwiększą zainteresowanie tą dyscypliną sportu w naszym mieście. – Liczymy na pewno na nowych kibiców, ale także sponsorów i zawodników, w szczególności juniorów, bo zawodnicy wcześnie zaczynający swoją przygodę z rugby osiągają dużo wyższy poziom sportowy – dodaje Wróblewski.

Niezwykle zacięty turniej wygrali zawodnicy RC Czarni Pruszcz Gdański, którzy w finale pokonali Tytan Gniezno. O zwycięstwie zadecydowała dopiero dogrywka. Gospodarzom z kolei w meczu o trzecie miejsce udało się zrewanżować Czarnym Bytom za porażkę w fazie grupowej. Pomimo tej samej ilości przyłożeń, wrocławianie zdobyli więcej punktów z podwyższeń i ostatecznie wygrali 21:19. Wyniki potwierdzają bardzo wyrównany poziom turnieju.

Jakie są dalsze plany klubu? – Już za dwa tygodnie kolejny turniej Pucharu Polski, tym razem w Pruszczu Gdańskim. W czerwcu z kolei czekają nas finały zarównu Pucharu, jak i Mistrzostw Polski – zapowiada Wojciech Wróblewski. Z optymizmem patrzymy w przyszłość, mamy bardzo zdolną grupę zawodników, którzy cały czas się jeszcze rozwijają i liczymy, że pomoże nam to w osiąganiu jeszcze lepszych wyników – dodaje.

M1

Tytan Gniezno

49:0

Ciechan Ciechanów

Mecze fazy grupowej

M2

Rugby Wrocław

50:0

Wataha Piotrków Trybunalski

M3

Czarni Pruszcz Gdański

48:0

Ciechan Ciechanów

M4

Czarni Bytom

57:0

Wataha Piotrków Trybunalski

M5

Tytan Gniezno

7:22

Czarni Pruszcz Gdański

M6

Rugby Wrocław

5:19

Czarni Bytom

M7

Czarni Pruszcz Gdański

45:7

Rugby Wrocław

Półfinały (1-4)

M8

Tytan Gniezno

33:7

Czarni Bytom

M9

Ciechan Ciechanów

25:7

Wataha Piotrków Trybunalski

Mecz o 5 miejsce

M10

Rugby Wrocław

21:19

Czarni Bytom

Mecz o 3 miejsce

M11

Czarni Pruszcz Gdański

31:26 (26:26)

Tytan Gniezno

Finał

Klasyfikacja końcowa VII turnieju Pucharu Polski Rugby 7

1 Czarni Pruszcz Gdański 11
2 Tytan Gniezno 9
3 Wasps Rugby Wrocław 7
4 Czarni Bytom 5
5 Ciechan Ciechanów 3
6 Wataha Piotrków Trybunalski 1

 

Fotogaleria: Dawid Gaszyński – www.gaszynski.pl