Drugie miejsce w Częstochowie

Sobotni turniej Polskiej Ligi Rugby 7 w Częstochowie kończymy ponownie na drugim miejscu. W finałowej potyczce drugi raz z rzędu lepsi okazali się nasi koledzy z Tytana Gniezno,którzy umocnili się na pozycji lidera ligi.

Wrocławska drużyna osłabiona kontuzjami po wymagającym turnieju Wrocław 7s pojechała do Częstochowy z aspiracjami na wzięcie rewanżu na Tytanach. W turnieju szansę na większy wymiar gry otrzymali Jakub Antczak, Daniel Wentzel oraz Bartłomiej Burzyński, którzy jeszcze tydzień temu reprezentowali naszą drugą drużynę.

Turniej rozpoczęliśmy wygraną z zawsze wymagającym Rugby Klubem Unisław 17:5. W drugim meczu grupowym zmierzyliśmy się z gospodarzami, tu kibice zgromadzeni na częstochowskim stadionie lekkoatletycznym mogli zobaczyć festiwal przyłożeń. Ostatecznie wrocławianie wygrali 34:17.

Po rundzie zasadniczej przeciwnikiem naszej drużyny w półfinale była drużyna Rugby Biesal. Dobrze broniące osy nie pozwoliły na stratę ani jednego punktu i z wynikiem 25:0 wrocławianie zapewnili sobie udział w finale turnieju. Był to 6. finał turnieju Polskiej Ligi Rugby 7, w którym zagrała nasza drużyna. Po raz piąty natomiast w finale zagraliśmy z Tytanem Gniezno. Niestety – tu bilans lepszy po stronie gnieźnian. Ostatecznie to oni stanęli na najwyższym stopniu podium zwyciężając 36:5.

Wyniki turnieju
Faza grupowa
Rugby Biesal – Alfa Bydgoszcz 40:7
Rugby Klub Unisław – Rugby Club Częstochowa 22:5
Tytan Gniezno – Rugby Biesal 31:7
Rugby Wrocław – Rugby Club Unisław 17:5
Alfa Bydgoszcz – Tytan Gniezno 5:34
Rugby Club Częstochowa – Rugby Wrocław 17:34
Faza finałowa
Mecze o 5 miejsce
Alfa Bydgoszcz – Rugby Club Częstochowa 10:31
Rugby Club Częstochowa – Alfa Bydgoszcz 25:12
Półfinały
Tytan Gniezno – Rugby Klub Unisław 40:7
Rugby Biesal – Rugby Wrocław 0:25
Mecz o 3 miejsce
Rugby Klub Unisław – Rugby Biesal 15:7
Finał
Tytan Gniezno – Rugby Wrocław 36:5

Klasyfikacja turnieju PLR7 – Częstochowa

 1. Tytan Gniezno – 20 pkt.;
 2. Rugby Wrocław – 18 pkt.;
 3. Rugby Klub Unisław – 16 pkt.;
 4. Rugby Biesal – 14 pkt.;
 5. Rugby Club Częstochowa -12 pkt.;
 6. Alfa Bydgoszcz – 10 pkt.

Klasyfikacja generalna PLR7

 1. Tytan Gniezno – 170 pkt.;
 2. Rugby Wrocław – 152 pkt.;
 3. Rugby Klub Unisław – 96 pkt.;
 4. Kaskada Szczecin – 70 pkt.;
 5. Rugby Biesal – 68 pkt.;
 6. Alfa Bydgoszcz – 52 pkt.;
 7. Rugby Club Częstochowa – 38 pkt.;
 8. Ciechan Ciechanów – 38 pkt.;
 9. Klub Rugby Poznań – 36 pkt.;
 10. Mazovia Mińsk Mazowiecki – 30 pkt.;
 11. Politechnika Gdańska Ogniwo Sopot – 28 pkt.;
 12. Czarni Pruszcz Gdański – 28 pkt.;
 13. AZS AWF Warszawa – 16 pkt.;
 14. Posnania Poznań – 14 pkt.;
 15. Rugby Club Bolesławiec – 10 pkt.;
 16. Budowlani Lublin – 10 pkt.