11 listopada – Turniej Rugby z Wąsem

W Dniu rocznicy Odzyskania Niepodległości – 11 listopada 2016 o godzinie 12:00 na boisku w Parku na Biskupinie (ul.Braci Gierymskich) został  rozegrany turniej Rugby z Wąsem.

Zawodnicy zagrali mini turniej w formule rugby 7s (olimpijskiej). W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny: Rugby Wrocław kadra A, Rugby Wrocław kadra B, Rugby Wrocław Veterans oraz sekcja rugby AKS Politechnika Wrocławska. Turniej zdominowała drużyna Kadry A wygrywając wszystkie mecze. Z bardzo dobrej strony pokazali się debiutanci – grający w kadrze B.

Imprezę zwieńczył mecz rugby trzynastoosobowego – drużyny złożone z wszystkich graczy biorących udział w turnieju, postanowiły mocno zaakcentować charakter święta narodowego i przystąpiły do spotkania w koszulkach białych i czerwonych. Mecz po zaciętym pojedynku wygrali biali, jednak to nie wynik sportowy był tego dnia najważniejszy. Zawodnicy bowiem zadedykowali ten mecz swojemu koledze z boiska – Jackowi Biskupskiemu z klubu Chaos Poznań, który pod koniec października stracił w pożarze swój dom.

Zawody sportowe, jak i impreza towarzysząca miały jeszcze jeden, niezwykle ważny wymiar. Członkowie Rugby Wrocław, jak co roku, przystąpili bardzo aktywnie do ogólnoświatowej akcji Movember. Przedsięwzięcie to promuje świadomość profilaktyki prozdrowotnej wśród mężczyzn. By jeszcze bardziej przyciągnąć uwagę widzów, wrocławscy rugbiści od początku miesiąca hodowali ten jakże charakterystyczny zarost, który dumnie prezentowali podczas rozgrywek.

Oprócz widzów, kibiców i przyjaciół KSRW obecni byli przedstawiciele organizacji Movember Polska, którzy objęli patronatem wrocławskie zawody, a uczestnikom wręczyli materiały informacyjne i zaprosili na bezpłatne badania.

Turniej Rugby z Wąsem, mimo niskich temperatur, zakończono tradycyjną trzecią połową z udziałem kibiców.