Klub

Klub Sportowy Rugby Wrocław został zarejestrowany w 2011 roku, jednak początki tego największego klubu rugby w regionie sięgają roku 2004. Wtedy to grupa zapaleńców zaczęła rzucać jajowatą piłką na różnych wrocławskich boiskach.

Przez ostatnie 12 lat Klub zbudował swoją rozpoznawalność w mieście, zdobywając przy tym ponad 2000 fanów w całej Polsce. W samych tylko mediach społecznościowych – na Facebooku, twitterze, Instagramie i za pośrednictwem strony internetowej, ponad 4000 osób codziennie otrzymuje wszystkie informacje i aktualności klubowe.

Rdzeniem Klubu są dwie męskie drużyny seniorów – kadra A i kadra B liczące w sumie ponad 60 zawodników. Drużyna kadetów to 15 bardzo zdolnych zawodników, których liczba rośnie z każdym semestrem szkolnym. Dwa razy w roku prowadzimy rekrutację do naszych drużyn. W treningach tych uczestniczy za każdym razem kilkudziesięciu kandydatów.

Rugby jest obecne we wrocławskich szkołach i na uczelniach. By dotrzeć do najmłodszych grup, Klub przystąpił do organizowanego przez Polski Związek Rugby (PZR) programu Rugby Tag. Dzięki temu przeszkoliliśmy we Wrocławiu ponad 30 nauczycieli wychowania fizycznego, którzy trenują uczniów w szkołach podstawowych i gimnazjach. Najmłodszym dzieckiem Rugby Wrocław jest Wrocławska Liga Rugby. WLR to cykl turniejów Rugby TAG, w których uczestniczą uczniowie z całego województwa dolnośląskiego.

Rugby Wrocław to więcej niż tylko sport, to społeczność skupiająca ludzi w różnym wieku, pochodzeniu, wykształceniu, wielu języków i narodowości. Społeczność „Killabees” stanowi przeszło 200 członków, regularnie biorących udział w życiu Klubu. Co więcej, KS Rugby Wrocław może się pochwalić prawdopodobnie największą liczbą wrocławskich obcokrajowców i zagranicznych studentów wśród wszystkich wrocławskich klubów sportowych. Co ciekawe większość zawodników, którzy do tej pory grali w KS Rugby Wrocław jest absolwentami Politechniki Wrocławskiej.

W 2018 zespół postanowił przyjąć przydomek “Wasps” (Osy), było to efektem odnalezienia niedaleko boiska treningowego gniazda os, które przez kilka dni bardzo skutecznie uniemożliwiały prowadzenie treningów. W efekcie by upamiętnić determinację owadów klub zaczął stosować nazwę “Wasps” oraz przyjął nowe logo z wizerunkiem osy z piłką do rugby.

Klub działa dzięki wielkiej pracy i zaangażowaniu członków Klubu. Sami finansujemy nie tylko wszystkie przedsięwzięcia sportowe, ale także promujemy rugby w mieście, regionie i całym kraju.

Od początku istnienia rozegraliśmy wiele międzynarodowych meczów towarzyskich. Naszymi rywalami były kluby z Anglii, Francji, Niemiec, Szkocji, Walii, Austrii, Czech, Węgier i Mołdawii. Uczestniczymy w różnorakich wydarzeniach sportowych i kulturalnych Wrocławia i pozostałych miast regionu. Często uczestniczymy w pokazach podczas dni rodzinnych lub dni sportu organizowanych przez firmy.

Razem tworzymy wyjątkową społeczność, promującą takie wartości, jak przyjaźń, braterstwo, szacunek wobec innych, fair play, solidarność i zdrową sportową rywalizację.