Wizyty w szkołach

Rugby Wrocław od wielu lat realizuje projekt upowszechniania rugby wśród dzieci i młodzieży. Szczególnie zależy nam na zainteresowaniu naszym sportem nauczycieli i uczniów szkół podstawowych Wrocławia i Dolnego Śląska. Od 2011 roku odwiedziliśmy kilkadziesiat szkół i przeszkoliliśmy dziesiątki nauczycieli. Przy każdej naszej wizycie w szkole uczniowie dowiadują się czym jest rugby, poznają zasady gry w rugby i rugby tag i w końcu grają w rugby. Zajęcia przez nas prowadzone są bezpieczne i odpowiednio dostosowane do wieku oraz poziomu sportowego uczestników.
Nasza współpraca ze szkołami nie kończy się na jednych zajęciach – regularnie odwiedzamy ośrodki prowadzące treningi rugby, wdrażając kolejne elementy gry – w końcu organizujemy rozgrywki Wrocławskiej Ligi Rugby – zawodów rugby tag będących eliminacją Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

JAK ZGŁOSIĆ SZKOŁĘ?

Gorąco zachęcamy wszystkich nauczycieli WF do kontaktu z koordynatorem Wrocławskiej Ligi Rugby – Sebastianem Cekusem (tel. 504-966-077) a także drogą mailową na adres mlodziez@rugbywroclaw.com . Na wszystkie zgłoszenia odpowiemy i postaramy się jak najszybciej pojawić w Waszej szkole.

W przypadku zgłoszeń mailowych prosimy o zawarcie następujących informacji:
1. Imię i nazwisko nauczyciela
2. Numer kontaktowy
3. Numer szkoły
4. Adres szkoły
5. Godziny prowadzonych zajęć
6. Zgodę dyrekcji na przeprowadzenie zajęć rugby w szkole
7. Inne informacje, które mogą być pomocne w przygotowaniu planu zajęć rugby (rodzaj infrastruktury, poziom sportowy uczniów, etc.)