Szkoły

Klub Sportowy Rugby Wrocław od samego początku istnienia stawia na współpracę ze szkołami i nauczycielami wychowania fizycznego. Rugby zanieśliśmy do ponad 50 szkół Wrocławia, Środy Śląskiej, Złotoryi, Legnicy, Oławy, Jelcz-Laskowic i innych dolnośląskich miejscowości.

W naszych zajęciach uczestniczą uczniowie klas 4-8. Zajęcia które prowadzimy przygotowują uczniów i nauczycieli do regularnego grania w rugby i rugby tag podczas zajęć w-f. Uczniowie po pierwszych zajęciach w szkołach bardzo często trafiają następnie na treningi drużyn młodzieżowych naszego klubu.

Szkoły uczestniczące w naszych zajęciach biorą udział we Wrocławskiej Lidze Rugby – cyklicznych zawodach rugby tag dla szkół podstawowych. Wrocławska Liga Rugby jest eliminacją Wojewódzkich Mistrzostw Rugby. W latach 2015-2017 w zawodach Wrocławskiej Ligi Rugby wzięło udział ponad 200 uczniów.

JAK ZGŁOSIĆ SZKOŁĘ?

Gorąco zachęcamy wszystkich nauczycieli WF do kontaktu z koordynatorem Wrocławskiej Ligi Rugby – Sebastianem Cekusem (tel. 508-307-592) a także drogą mailową na adres mlodziez@rugbywroclaw.com . Na wszystkie zgłoszenia odpowiemy i postaramy się jak najszybciej pojawić w Waszej szkole.

W przypadku zgłoszeń mailowych prosimy o zawarcie następujących informacji:
1. Imię i nazwisko nauczyciela
2. Numer kontaktowy
3. Numer szkoły
4. Adres szkoły
5. Godziny prowadzonych zajęć
6. Inne informacje, które mogą być pomocne w przygotowaniu planu zajęć rugby (rodzaj infrastruktury, poziom sportowy uczniów, etc.)

SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

Szanowni Państwo, wspólnie z Polskim Związkiem Rugby organizujemy bezpłatne szkolenia Instruktor Rugby Tag dla nauczycieli dolnośląskich szkół oraz studentów i absolwentów Akademii Wychowania Fizycznego. Do września 2017 roku dzięki naszym szkoleniom już ponad 50 osób uzyskało certyfikaty i licencje instruktorskie.  Szkolenie trwa jeden dzień i składa się z części teoretycznej (ta odbywa się w sali konferencyjnej) i części praktycznej, która ma miejsce na boisku. By wziąć udział w części praktycznej uczestnicy muszą posiadać ze sobą strój sportowy.
Szkolenie prowadzone jest przez Oficera Rozwoju Rugby – edukatora Polskiego Związku Rugby, dzięki temu po jego ukończeniu wszyscy uczestnicy otrzymują kwalifikacje i certyfikację do zawnioskowania o wydanie licencji Instruktora RT przez Polski Związek Rugby.

Prosimy o zgłoszenia na szkolenia za pośrednictwem formularza – zajęcia zostaną zorganizowane dla grupy co najmniej 25kandydatów, których poinformujemy o dacie szkolenia mailowo.