Rugby Wrocław w sezonie 2017

Zarząd Klubu Sportowego Rugby Wrocław po wielotygodniowych konsultacjach z zawodnikami i sztabem trenerskim podjął decyzję o formie udziału w rozgrywkach sezonu 2017.

Mając na uwadze problemy kadrowe wynikające ze zmiany pokoleniowej w drużynie seniorów, a także bezpieczeństwo i zdrowie zawodników, którzy dołączyli do drużyny w ostatnich miesiącach, Klub zdecydował o niezgłaszaniu pierwszej drużyny do rozgrywek drugiej ligi rugby XV.

Niestety duża ilość spotkań (12 w sezonie zasadniczym) wiązałaby się z ryzykiem wielu kontuzji, zwłaszcza wśród nowych zawodników, bez doświadczenia meczowego – mówi Wojciech Wróblewski, prezes KS RW – a to prawdopodobnie uniemożliwiłoby nam rozegranie spotkań w pełnym składzie i wiązałoby się z walkowerami. Ponadto do drużyny dołączają gracze, którzy osiągają wiek juniorski, w związku z tym nie możemy ryzykować ich zdrowiem w ligowych konfrontacjach. – dodaje prezes.

Drużyny KS Rugby Wrocław w dalszym ciągu jednak będą rywalizować na szczeblu centralnym.

Zgłaszamy się do rozgrywek Pucharu Polski Rugby 7. By móc odbudować drużynę, potrzebujemy rywalizacji z wymagającymi przeciwnikami i ogrywania nowych zawodników.

Przypomnijmy, że zarówno sekcja AZS Politechniki Wrocławskiej, jak i Klub Sportowy Rugby Wrocław przed przystąpieniem do Ligi Rugby XV, z powodzeniem startowały w rozgrywkach odpowiednio, Ekstraligi Rugby 7 oraz Polskiej Ligi Rugby 7. Do końca rozgrywek Pucharu Polski zostało 5 turniejów, celem drużyny jest zakwalifikowanie się do turnieju finałowego, który zostanie rozegrany 8 lipca.

Co więcej – Klub zgłosił się jako gospodarz turnieju PP7, który zostanie rozegrany 22 kwietnia. To powrót do tradycji turniejów Wrocław Cup, które od 2011 roku były wizytówką całej społeczności rugby we Wrocławiu.

Piętnastki nadal celem numer 1.

Podejmując tę decyzję Klub zadeklarował, że celem, który chcemy osiągnąć w tym roku będzie jak najlepsze przygotowanie drużyny do startu w Polskiej 2. Lidze Rugby w sezonie 2018. W związku z tym, już zaplanowane zostały pierwsze test-mecze rugby piętnastoosobowego. Swój przyjazd do Wrocławia potwierdziła drużyna Flyde RFC z Anglii (13 maja), uzgadniane są też terminy sparingów z polskimi ligowcami.

Wierzymy, że ta decyzja dobrze wpłynie na rozwój rugby we Wrocławiu i pomoże zbudować silną, drużynę, która w kolejnym sezonie będzie rywalizować o najwyższe pozycje w lidze.