Szkolenie Instruktorskie Rugby Tag

5 maja KS Rugby Wrocław wspólnie z Dolnośląskim Okręgowym Związkiem Rugby organizuje bezpłatne szkolenie instruktorskie Rugby Tag.
W szczególności zapraszamy nauczycieli i studentów wychowania fizycznego oraz pasjonatów rugby.
Szkolenie będzie prowadzone przez Regionalnego Oficera Rozwoju Polskiego Związku Rugby.
Szkolenie składa się z części teoretycznej (ta odbędzie się w sali konferencyjnej) i części praktycznej, która odbędzie się na boisku. By wziąć udział w części praktycznej uczestnicy muszą zabrać ze sobą strój sportowy.
Szkolenie teoretyczne rozpocznie się o godzinie 9:00 w sali konferencyjnej Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Wrocławskiej przy ul. Chełmońskiego.
Po szkoleniu wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty ukończenia, które będzie uprawniało do wystąpienia o wydanie licencji Instruktora RT przez Polski Związek Rugby.

Data: 5 maja 2017, godzina 9:00
Miejsce: Sala Konferencyjna Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Wroclawskiej, ul Chełmońskiego 16, Wrocław

Zgłoszenia: Przez formularz http://tiny.cc/SzkolenieRugby lub mailowo: rys@rugbywroclaw.com

Serdecznie zapraszamy!

 

Rugby Tag to całkowicie bezpieczna (bezkontaktowa) odmiana gry owalną piłką. Coraz więcej szkół i nauczycieli wychowania fizycznego sięga po elementy tej wyjątkowo atrakcyjnej motorycznie i wolicjonalnie gry zespołowej.
Rugby Tag to bezkontaktowa gra zespołowa, w której gracze mają założony pasek z przymocowanymi do niego (za pomocą rzepów) dwoma Tagami (przywieszkami, paskami, szarfami). Gra bazuje na rugby. Atakujący próbują ominąć rywali za pomocą zwodów, uników i podań piłki. Broniący gracze próbują ich powstrzymać przed zdobyciem punktów poprzez zerwanie Taga (lub Tagów) graczowi będącemu w posiadaniu piłki. Zastępuje to kontaktową szarżę w rugby dorosłych. Rugby Tag wykorzystywane jest na treningach w rugby piętnasto-, trzynasto- i siedmioosobowym. Odmiana ta jest najbardziej popularna w Australii, Irlandii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. Od kilku lat dynamicznie rozwija się także w Polsce.