Dzień Sportu we Wrocławiu!

Dzięki zaproszeniu Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego mogliśmy dziś zaprezentować rugby setkom uczniów wrocławskich szkół. Nasze stoisko było jednym z największych we wrocławskiej Hali Stulecia, a to dlatego, że bardzo zależało nam na nie tylko zaprezentowaniu Rugby Tag, ale przede wszystkim grze z uczestnikami “Dnia Sportu”.

To wydarzenie przerosło nasze oczekiwania! W ciągu 3 godzin imprezy w tagi zagrało niemal 200 osób! Zajęcia prowadzone przez naszych instruktorów RT obejmowały elementy podania, zabawy z piłką, ćwiczenia na padach oraz przygotowanie do samej rozgrywki. Najaktywniej w treningach brali udział uczniowie wrocławskiego Gimnazjum nr 13. Bardzo aktywnie przyłączali się do gry również nauczyciele ze szkół, którzy zgodnie przyznawali, że rugby to dla nich nowość, która z pewnością zagości na stałe podczas zajęć lekcyjnych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i umożliwienie nam zaniesienia rugby do tak dużej liczby uczestników. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Grażyny Karczewskiej, której pomoc i zaangażowanie są nieocenione.