[PPR7] Ważna lekcja dla wrocławian

W zakończonym wczoraj turnieju Pucharu Polski Rugby 7 🏉 nasza drużyna zajęła dopiero 5. miejsce. Przegraliśmy wszystkie mecze grupowe w naprawdę silnie obsadzonym turnieju – z Kaskadą Szczecin, Husarem Bolesławiec, Posnanią Poznań i o włos z Czarnymi Bytom. Niestety drobne urazy w Bełchatowie nie pozwoliły zagrać Michałowi Ludwikowskiemu oraz Dawidowi Kowalskiemu i niemal cały turniej graliśmy z tylko jednym zmiennikiem.
To była ważna lekcja dla naszej drużyny, która mimo porażek, z każdego meczu może wyjść z podniesioną głową. W turnieju zadebiutował skrzydłowy – Paweł Kwapisz, a swoją dużą przydatność dla drużyny potwierdzili ubiegłotygodniowi debiutanci – Krystian Szpurek oraz Marcin Wiśniewski.
Pomimo odległego miejsca w turnieju, KS Rugby Wrocław zachował czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Rugby 7.

Przed nami jeszcze tradycyjny coroczny mecz rugby XV – Dolnośląskie vs Lubuskie, 10 listopada w Krośnie Odrzańskim. Drużyna będzie trenować na boisku co najmniej do końca listopada, a od grudnia rozpoczniemy przygotowania do rundy wiosennej.

Dziękujemy gospodarzom Husarowi Bolesławiec za gościnę, a naszym rywalom za dobrą, uczciwą grę.

Brak automatycznego tekstu alternatywnego.