Rugby z Wąsem – Movember

Jak co roku zawodnicy Klubu biorą aktywny udział w akcji Movember – wspierającej świadomość mężczyzn o zagrożeniu zachorowań na raka jąder i raka prostaty.

Grupa ryzyka raka jąder to wiek od 14 do 34 lat. A więc okres rozwoju, dojrzewania, największej aktywności i płodności. To wiek, w którym jesteśmy przekonani, że całe życie przed nami, że nowotworami będziemy martwić się później i że nie ma specjalnie potrzeby interesować się profilaktyką pod tym, czy jakimkolwiek innym, kątem.

40% mężczyzn nie obawia się w naszym kraju żadnych chorób. Według raportu Miej serce do zdrowia, dopiero koło trzydziestki faceci zaczynają się interesować profilaktyką nowotworową – a konkretniej, zaczynają się po prostu nowotworów bać. Tylko 1/3 facetów w ogóle chodzi na badania profilaktyczne, a z tej 1/3 kolejne 29% mówi, że robi to ze strachu przed chorobą.
Nie bójmy się więc – chociaż jesteśmy w grupie ryzyka, to jednak rak jąder jest nowotworem najłatwiejszym do wyleczenia, jeśli oczywiście zostanie wykryty wcześnie.
92% przypadków wykrytych zanim jądro przestanie nam się mieścić w spodniach, kończy się całkowitym wyleczeniem, brakiem nawrotów i przerzutów.

Dziękujemy Barber Shop 4 M.E.N. za profesjonalne przygotowanie naszej listopadowej stylówki.