Sprawdź czy dasz radę zostać olimpijczykiem!

Wiosenny nabór do drużyny seniorów ogłosił KS Rugby Wrocław. Rekrutacja do jedynej wrocławskiej drużyny rugby odbędzie się 18 lutego o godzinie 19:00 na boisku przy ulicy Lotniczej. W trakcie 90-minutowego treningu trenerzy będą sprawdzali motorykę oraz umiejętności potencjalnych zawodników. Testy sprawnościowe będą obejmowały zarówno ćwiczenia fizyczne, jak i techniczne.
– Liczymy na to, że na testach pojawi się wielu chętnych by do nas dołączyć – mówi nam Konrad Niedźwiedź, koordynator rekrutacji – oczywiście chcielibyśmy, żeby byli to zawodnicy niezwykle sprawni fizycznie, jednak ostatecznym kryterium rekrutacyjnym zawsze jest determinacja i zaangażowanie, w końcu rugby to sport dla prawdziwych „walczaków”. Nawet jeśli ktoś nie będzie w doskonałej kondycji fizycznej, ale będzie wykazywał chęci, to może zostać przyjęty warunkowo, rozpiszemy mu wtedy program treningowy i będziemy bacznie obserwować postępy – dodaje.

– Poprzednie rekrutacje były dla nas bardzo udane, wielu zawodników w nich uczestniczących grało potem w drużynie, która zajęła V miejsce w Pucharze Polski Rugby 7 – mówi nam Bartosz Ryś, prezes klubu. – We Wrocławiu nie mamy niestety tradycji szkolenia młodzieży do gry w rugby, co od 2 lat sukcesywnie zmieniamy, jednak musimy więc pożytkować się wychowankami innych sportów.

W klubie liczą na bardzo udaną rundę wiosenną, nieśmiało mówi się nawet o poprawieniu rewelacyjnych wyników z poprzedniego sezonu, gdy drużyna zajęła V miejsce w Pucharze Polski oraz X w Mistrzostwach Polski. Na półmetku wygląda to bardzo obiecująco, bowiem zespół zajmuje VII miejsce w obu rozgrywkach, a w Pucharze Polski ma bardzo niewielką stratę do III miejsca.

Dużo dzieje się też w temacie szkolenia młodzieży. Od marca klub planuje ruszyć z rekrutacją do drużyn juniorów (16-18 lat) oraz juniorów młodszych (13-15). – Szkolenie młodzieży traktujemy jako nasz priorytet, szczególnie że mamy do czynienia z dyscypliną olimpijską – dodaje Ryś – obecne rozgrywki są oczywiście bardzo ważne, ale nie możemy zapominać o długofalowej przyszłości zarówno klubu, jak i całego sportu. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich zawodników, rodziców oraz sponsorów do kontaktu z nami – podsumowuje prezes KS Rugby Wrocław.

Kontakt z klubem:
kontakt(at)rugbywroclaw.com
Bartosz Ryś – nr tel.: 788 785 106
link do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/951041345289921