Olimpijska odmiana rugby 7 w zakładach

W pierwszej chwili wydaje się, że u legalnych bukmacherów typować można jedynie wyniki najbardziej masowych sportów, takich jak piłka nożna, siatkówka czy koszykówka. Otóż nic bardziej mylnego – oferta legalnych bukmacherów jest o wiele szersza i obejmuje także inne dyscypliny, w tym rugby w odmianie siedmioosobowej.

Rugby 7 staje się coraz popularniejszą dyscypliną sportu w wielu krajach. Z pewnością miał na to wpływ fakt, że w 2016 r. siódemki – zarówno w wydaniu panów, jak i pań – zadebiutowały na Igrzyskach Olimpijskich. W turniejach olimpijskich 12 zespołów zostało podzielonych na 3 grupy po 4 drużyny – najpierw rywalizowały one systemem kołowym, a pierwsze osiem zespołów awansowało do ćwierćfinałów. Ostatecznie w turnieju kobiet najlepsze okazały się Australijki, które w finale pokonały reprezentantki Nowej Zelandii. Brąz trafił natomiast do Kanadyjek. Jeśli chodzi o mężczyzn, turniej olimpijski w 2016 r. zakończył się historyczną wygraną reprezentacji Fidżi – był to pierwszy medal olimpijski wywalczony przez sportowców tego kraju we wszystkich dyscyplinach. Srebro zdobyła kadra Wielkiej Brytanii, a brąz – RPA.

Zakłady na mecze w ramach olimpijskiego turnieju rugby 7 znaleźć można było w ofercie polskich legalnych bukmacherów, m.in. STS-u. Dostępne do typowania były zarówno wyniki poszczególnych spotkań (w opcji zakładów przedmeczowych, jak i zakładów live), jak i zakłady długoterminowe – np. kto wyjdzie z grupy, kto awansuje do półfinału, która reprezentacja zdobędzie złoty medal całej imprezy itp.

Oprócz najważniejszej imprezy czterolecia, którą są niewątpliwe Igrzyska Olimpijskie, legalni bukmacherzy cyklicznie przygotowują dla graczy zakłady związane z innymi prestiżowymi rozgrywkami rugby 7, czyli World Rugby Sevens Series oraz Pucharem Świata w Rugby 7. W ostatnich latach miały je w swojej ofercie m.in. firma Fortuna, LV BET oraz eTOTO. Tegoroczne turnieje World Rugby Sevens Series zostały niestety odwołane z powodu pandemii koronawirusa. Jednak w przyszłych latach, kiedy sytuacja epidemiologiczna się unormuje, a rozgrywki zostaną przywrócone, można się spodziewać ich powrotu do oferty legalnych bukmacherów.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na nasze krajowe rozgrywki. Tegoroczne mistrzostwa Polski w rugby 7 zostały co prawda okrojone (oczywiście z powodu epidemii koronawirusa), ale kibice siódemek mogli obstawiać wyniki turniejów, w których rywalizował zespół Rugby Wrocław  (zobacz terminarz rozgrywek). Tak było m.in. w przypadku odbywającego się na początku lipca br. turnieju w Poznaniu, w którym wrocławianie zajęli 6. miejsce, dzięki któremu również cały sezon mistrzowski zakończyli na 6. lokacie. Zakłady na ten turniej miała w swojej ofercie m.in. firma e-Winner.

Jak widać, miłośnicy rugby w odmianie olimpijskiej nie muszą ograniczać się jedynie do kibicowania swoim zespołom w trakcie ligowych czy międzynarodowych zmagań, a swoją wiedzę i pasję mogą przełożyć także na typowanie wyników rugby 7 w legalnych zakładach bukmacherskich. Podczas rejestracji u wybranego bukmachera warto pamiętać o skorzystaniu z kodu promocyjnego, który pozwala uzyskać dodatkowe bonusy.

Przykładowo za freebet od STS (25 zł), Fortuna (20 zł) lub Totalbet (50 zł) zakłady na rugby można postawić za darmo, bez korzystania z własnych środków. Ci bukmacherzy udostępniają grę bez depozytu (www.legalsport.pl/bonusy-bukmacherskie/bonus-bez-depozytu/), a ich propozycję uzupełnić można ofertą Betfan (gra bez podatku), czy zakładami bez ryzyka (Superbet, Betclic), w których zagwarantowany jest zwrot środków, jeśli zakład okaże się przegrany (zwrot na saldo depozytowe lub bonusowe). Dzięki korzystaniu z tych promocji typowanie rugby7 może być jeszcze atrakcyjniejsze.