Dawid Kowalski w Kadrze narodowej!

Pochodzący ze Żmigrodu zawodnik naszej formacji ataku – Dawid Kowalski otrzymał pierwsze powołanie do prowadzonej przez trenera Andrzeja Kozaka Reprezentacji Narodowej Rugby 7 mężczyzn.

W rozegranym w litewskim Mariampolu międzynarodowym turnieju Amber Cup drużyna, w której zagrał nasz zawodnik zwyciężyła nad reprezentacją Litwy 25-10. Niestety ze względu na sytuację pandemiczną w turnieju nie zagrała anonsowana wcześniej reprezentacja Łotwy. W tej sytuacji strona litewska wystawiła 4 drużyny, a nasza kadra delegowała dwa składy (czerwoni i niebiescy).

Wyniki meczów naszych drużyn:
Polska (nieb.) v Litwa U18 (B) 8:2 (5:1) Przyłożenia: Grabowski M. 2, Wójtowicz R. 2, Dobijański P. 1, Dudek M. 1, Kossakowski M. 1, Łaszcz M. 1.
Polska (czerw.) v Litwa U18 (A) 7:1 (4:0) Przyłożenia: Brzezicki W. 1, Jabłoński A. 1, Morus M. 1, Pastukhov A. 1, Polakiewicz M. 1, Pątek I. 1, Trybus D. 1. 
Polska (czerw.) v Litwa (B) 4:5 (2:3) Przyłożenia: Brzezicki W. 1, Dec J. 1, Pastukhov A. 1, Skup K. 1.
Polska (nieb.) v Litwa (A) 3:6 (2:3) Przyłożenia: Jabłoński A. 1. Półfinały:
Polska (czerw.) v Litwa (A) 1:6 (1:3) Przyłożenia: Jabłoński A. 1.
Polska (nieb.) v Litwa (B) 5:2 (2:1) Przyłożenia: Grabowski M. 2, Wójtowicz R. 2, Dobijański P. 1, 
Finał Polska v Litwa 5:2 (3:1) Przyłożenia: Dobijański P. 2, Pastukhov A. 2, Lavtakov A. 1.  

W turnieju przyłożenia zdobywali: Dobijański P. 5, Grabowski M. 5, Wójtowicz R. 5, Pastukhov A. 4, Brzezicki W. 2, Jabłoński A. 2, Dec J. 1, Dudek M. 1, Kossakowski M. 1, Lavtakov A. 1, Łaszcz M. 1, Morus M. 1, Pątek I. 1, Polakiewicz M. 1, Skup K. 1, Trybus D. 1.   

Skład Czerwoni: Brzezicki Wojciech (Ogniwo Sopot), Dec Jakub (Edach Budowlani Lublin), Jabłoński Augustyn (Kaskada Szczecin), Lavtakov Andrii (Juvenia Kraków), Morus Marcin (Juvenia Kraków), Pątek Igor (Awenta Pogoń Siedlce), Pastukhov Arsenii  (Juvenia Kraków), Polakiewicz Mateusz (Juvenia Kraków), Skup Kacper (Awenta Pogoń Siedlce), Szula Adrian (Hegemon Mysłowice), Trybus Daniel (Posnania Poznań).

Skład Niebiescy: Czyszczoń Oskar (Rugby Białystok), Dobijański Przemysław (Master Pharm Rugby Łódź), Dudek Michał (KS Budowlani Commercecon Łódź), Grabowski Maciej (Edach Budowlani Lublin), Korneć Łukasz (Awenta Pogoń Siedlce), Kossakowski Milan (Lechia Gdańsk), Kowalski Dawid (Rugby Wrocław), Łaszcz Michał (KS Budowlani Commercecon Łódź), Owczarek Alan (KS Budowlani Commercecon Łódź), Wójtowicz Robert (Lechia Gdańsk), Zjawiony Mateusz (KS Budowlani Commercecon Łódź). 

Sztab szkoleniowy:
Andrzej Kozak – Trener
Jacek Jasiński – Trener Asystent
Robert Ciechoński – Kierownik/video
Wojciech Pogorzelec – Fizjoterapeuta
Piotr Warzyszak – Fizjoterapeuta