PLR7: Podwójnie dobry występ Rugby Wrocław na turnieju w Gnieźnie

W niedzielę, 03.04.2022, odbył się kolejny turniej Polskiej Ligi Rugby 7. Tym razem zawodnicy olimpijskiej odmiany rugby rywalizowali w Gnieźnie. Na uwagę zasługuje fakt, że Klub Sportowy Rugby Wrocław jako jedyny wystawił dwie drużyny. Pierwsza drużyna wrocławian zdołała zająć drugie miejsce na organizowanym w dość trudnych warunkach pogodowych turnieju – zimno oraz wiatr na pewno nie pomagały zawodnikom w rywalizacji.
Druga drużyna wrocławskiego klubu ostatecznie zajęła ostatnie, ósme miejsce, jednak jak mówią sami trenerzy Rugby Wrocław – wstydu nie przyniosła. – W przypadku drugiej drużyny chodziło głównie o ogranie meczowe zawodników z dużo mniejszym doświadczeniem w tym sporcie – mówi nam trener drugiej drużyny wrocławian, Konrad Niedźwiedź. – Przegrywali oni często przez drobne, indywidualne błędy, które wraz z nabieranym doświadczeniem z pewnością uda się wyeliminować, ale pokazali także dużo dobrej gry, udało się nawet zremisować drugą połowę meczu z końcowym zwycięzcą turnieju, Kaskadą Szczecin – dodaje Niedźwiedź.
Finał Kaskada wygrała z pierwszą drużyną Rugby Wrocław. Wrocławianom udało się objąć prowadzenie w finale, jednak kilka indywidualnych błędów w obronie nie pozwoliło im na dowiezienie wyniku z drużyną, w barwach której doskonałe zawody rozgrywał późniejszy MVP turnieju, Kanadyjczyk Riley DiNardo, występujący jeszcze do niedawna w profesjonalnym klubie Major League Rugby – Toronto Arrows.
Z tego turnieju możemy wyciągnąć bardzo dużo pozytywów – mówi nam trener KS Rugby Wrocław, Łukasz Szablewski. – Cieszy nas niezmiernie bardzo dobry występ obu drużyn na turnieju o wysokim poziomie. Pierwsza drużyna rozegrała bardzo dobre zawody, było widać na boisku sporo elementów trenowanych już od jakiegoś czasu, z kolei zawodnicy drugiej drużyny zdobyli bezcenne doświadczenie, które jest dużo cięższe do zdobycia na treningu i na pewno zaowocuje dużo lepszymi występami w przyszłości – dodaje Szablewski.
Wrocławianie nie będą mieli jednak zbyt dużo czasu na odpoczynek. Już w kolejną niedzielę, 10 kwietnia, rozegrają oni kolejny turniej serii Polskiej Ligi Rugby 7. Tym razem wrocławska drużyna rywalizować będzie w Mińsku Mazowieckim, gdzie chcą tym razem stanąć na najwyższym stopniu podium. Czy uda się powtórzyć sukces z turnieju we Wrocławiu, rozegranego w listopadzie zeszłego roku? Przekonamy się w niedzielę.

Komplet wyników obu drużyn KS Rugby Wrocław:
Tytan Gniezno – Rugby Wrocław II 60:0
Rugby Wrocław II – Kaskada Szczecin 0:36
Rugby Biesal – Rugby Wrocław II 36:5
Mecz o 7. miejsce:
Rugby Wrocław II – Klub Rugby Poznań 7:36

Rugby Wrocław – Klub Rugby Poznań 48:0
Rugby Wrocław – Klub Rugby Unisław 20:7
Alfa Bydgoszcz – Rugby Wrocław 29:14
Finał:
Kaskada Szczecin – Rugby Wrocław 31:5