Max Rep Wrocław przygotowuje wrocławian do sezonu

Do rozpoczęcia rundy wiosennej Pucharu Polski pozostał nieco ponad miesiąc, dlatego śpieszymy do Was z najnowszymi wieściami co słychać w drużynie.

W połowie lutego nasz klub nawiązał współpracę z centrum treningu personalnego Max Rep Wrocław.  To autorskie miejsce na sportowej mapie naszego miasta prowadzone przez trenera Pawła Sitnika. Trener Sitnik bardzo profesjonalnie potraktował współpracę z naszym Klubem – po pierwszych testach ułożył plany treningowe dla zawodników pod kątem ich ról w drużynie. Nie jest tajemnicą, że dotychczasowe przygotowania – dedykowane występom w lidze XV – różniły się od obecnych, które nastawione są na szybką, dynamiczną grę, którą charakteryzują się “siódemki”. Zawodnicy dwa razy w tygodniu trenują pod okiem Sitnika – ćwicząc nie tylko siłę i wytrzymałość, ale bardzo dużo czasu poświęcają dynamice, szybkości i motoryce. Ponadto w dniach treningów na boisku realizują założenia trenera pod kątem wysiłku beztlenowego. Postępy widoczne są u wszystkich trenujących zawodników.

Z kolei zajęcia “boiskowe” prowadzone są przez znanego naszym kibicom trenera Włodymira Popławskiego. Popularny “Włodek” stoi przed trudnym zadaniem zmiany sposobu gry drużyny z wersji piętnastoosobowej na siódemkową. I mimo, że nasze korzenie wywodzą się z rozgrywek rugby 7s, to wielu zawodników po raz pierwszy będzie miało okazję grać w tej formie.